Підключення до бездротових мереж в Windows 7

  Андрей Павлович написал
  0 оценок, 1148 просмотров Обсудить (0)
  Зараз бездротовий зв'язок використовується повсюдно. Можливість підключення до мережі та Інтернету скрізь і всюди стала життєво необхідною. У Windows 7 є кілька способів підключення до бездротових мереж, і у кожного свої достоїнства і недоліки.
  В Windows 7 є багато способів створення і налаштування підключення до бездротової мережі, які називаються профілями бездротової мережі:
  Значок мережних з'єднань в області сповіщень- ########## це основний спосіб підключення користувачів до доступних безпроводових мереж.
  Діалогове вікно «Налаштування підключення або мережі» (Set up a connection or network) - спосіб ручного створення користувачами профілів бездротової мережі.
  Діалогове вікно «Керування бездротовими мережами» (Manage Wireless Networks) - ще один спосіб ручного налаштування бездротових мереж і вказівки їх точних параметрів.
  Групові політики - мережеві адміністратори можуть використовувати настройки групової політики в середовищі Active Directory Domain Services (AD DS) для централізованої налаштування і автоматичного розгортання параметрів бездротової мережі на комп'ютерах, членів домену. (Див. статтю Настройки групової політики бездротового зв'язку в Windows Vista, в рубриці «Кабельник» за квітень 2007 р.)
  Командний рядок - мережеві адміністратори можуть використовувати контекст netsh wlan утиліти Netsh.exe для ручного налаштування бездротових мереж та їх параметрів. Є команди Netsh для експорту існуючих профілів бездротової мережі в XML-файл з подальшим імпортом профілю , открытки на 1 Мая, бездротової мережі з цього файлу на інший комп'ютер.
  В наступних розділах докладно описується, як виконати підключення до бездротової мережі, використовуючи піктограму мережних підключень в області сповіщень і діалогове вікно «Налаштування підключення або мережі» в Windows 7, як керувати бездротовими мережами, і як підключитися до нешироковещательным бездротових мереж.
  Використання значка мережних підключень в області уведомленийЧтобы підключитися до доступною бездротової мережі клацніть значок мережних підключень в області сповіщень робочого столу. В панелі буде представлений список знайдених бездротових мереж, а на комп'ютерах, членів домену, - імена бездротових мереж, налаштованих засобами групової політики (мал. 1)

  З цієї панелі ви можете підключитися до бездротової мережі зі списку подвійним клацанням миші, або вибравши мережу, а потім клацніть значок «Підключити» (Connect), або, клацнувши правою кнопкою ім'я мережі і виберіть у контекстному меню «Підключити» (Підключити).
  Щоб переглянути інформацію про бездротових мережах в списку, наведіть вказівник миші на ім'я мережі. Ви побачите ім'я бездротової мережі, потужності сигналу, тип безпеки, тип зв'язку (802.11b/g/n) і ідентифікатор мережі (SSID). Стан підключеного мережі і її властивості або мережу, визначену за допомогою групової політики, можна побачити, виберіть у контекстному меню команду відображення властивостей бездротової мережі (мал. 2).
  Щоб оновити список бездротових мереж, клацніть стрілку вгору або вниз у верхньому правому куті панелі. Для відключення від бездротової мережі клацніть правою кнопкою піктограму підключення та виберіть «Відключити» (Disconnect).

  Відкрити це діалогове вікно Windows 7 (мал.3) можна, вибравши посилання «настроїти підключення або мережі» (Set Up a New Connection or Network) у вікні «Центр управління мережами і загальним доступом» (Network and Sharing Center).

  вручну створити профіль бездротової мережі, виберіть «Підключитися до безпроводової мережі» (Manually connect to a wireless network), а потім клацніть «Далі» (Next). Ви повинні побачити те, що показано на малюнку 4.

  Введіть інформацію про що додається бездротової мережі:
  Назва мережі (Network name) - введіть ім'я бездротової мережі;
  Тип безпеки (Security type) - виберіть спосіб, який використовується для автентифікації підключення до бездротової мережі з наступних варіантів:
  Немає автентифікації (Open) (No authentication (Open)) - відкрита система перевірки автентичності без шифрування;
  WEP - відкрита система автентифікації по протоколу Wired Equivalent Privacy (WEP);
  WPA2 - особистий доступ по протоколу Wi-Fi Protected Access 2 (WPA2) з спільно використовуваних ключем (також відомий як ключова фраза);
  WPA - особистий доступ по протоколу Wi-Fi Protected Access (WPA) з спільно використовуваних ключем;
  WPA2 - доступ підприємства по протоколу WPA2 з перевіркою справжності за стандартом IEEE 802.1X;
  WPA - доступ підприємства по протоколу WPA з перевіркою справжності за стандартом IEEE 802.1X;
  802.1x - перевірка автентичності за стандартом IEEE 802.1X з WEP (також відомого як динамічний WEP).
  Вибір залежить від можливостей адаптера бездротової мережі, відомих Windows. Якщо який небудь тип автентифікації не відображається у списку, треба перевірити, чи підтримує адаптер бездротового зв'язку даний тип і встановлена чи сумісна сWindows 7 остання версія драйвера.
  Перевірка автентичності із застосуванням спільно використовуваного ключа в списку немає. Компанія Microsoft не рекомендує застосовувати її, оскільки вона забезпечує низький рівень безпеки бездротової мережі. Щоб налаштувати перевірку достовірності з використанням спільно використовуваного ключа, виберіть у цій панелі «Без перевірки автентичності» (Open), а потім виберіть «Загальні» (Shared) на вкладці «Безпека» (Security) у властивостях бездротової мережі (як описано далі в цій статті).
  Тип шифрування (Encryption type) - виберіть спосіб, який використовується для шифрування даних при передачі по бездротовій мережі. Вибір залежить від обраного типу безпеки.
  При виборі типу безпеки «Без перевірки автентичності» (Open) не буде вибрано нічого;
  при виборі типу безпеки WEP буде обраний тип шифрування WEP;
  при виборі тип безпеки 802.1x буде обраний тип шифрування WEP;
  при виборі типу безпеки «WPA2-особисте», «WPA2-підприємство», «WPA-особисте» або «WPA-підприємство» можна вибрати тип шифрування - AES або TKIP.
  Як і раніше, список варіантів шифрування залежить від можливостей вашого бездротового мережного адаптера, зареєстрованого в Windows.
  Ключ безпеки (Security Key) - введіть ключ WEP (якщо вибрано тип безпеки WEP), спільно використовується ключ WPA (якщо вибрано тип безпеки «WPA-особисте») або спільно використовується ключ WPA2 (якщо вибрано тип безпеки «WPA2-особисте»). Для типів безпеки «WPA2 - підприємство», «WPA-підприємство» і «802.1x» Windows 7 автоматично визначає ключ безпеки при виконанні перевірки автентичності за стандартом 802.1X.
  Прибрати символи (Hide characters) - вкажіть, чи хочете ви проглядати введеного значення ключа безпеки.
  Запускати це підключення автоматично (Start this connection automatically) - вкажіть, чи буде Windows 7 автоматично підключатися до цієї бездротової мережі. Якщо зняти цей прапорець, то необхідно вручну підключитися до бездротової мережі зі списку доступних мереж, відображаються по клацанню значка області сповіщення мережі.
  Підключатися, навіть якщо мережа не веде мовлення (Connect even if the network is not broadcasting) - визначте, чи слід Windows намагатися підключитися, навіть якщо безпроводова мережа не повідомляє своє ім'я. Це змусить Windows відправляти кадр пробного запиту, щоб виявити бездротову мережу. Ці пробні запити можуть бути використані зловмисниками для визначення імені нешироковещательной сети.По натисненням кнопки «Далі» ви повинні побачити вікно, показане на рис. 5.

  Можна вибрати «Змінити параметри підключення» (Change connection settings) для доступу до сторінки властивостей бездротової мережі, як описано далі в цій статті, або клацнути кнопку «Закрити» (Close).
  Діалогове вікно управління бездротовими мережами
  Отримати доступ до діалогового вікна «Керування бездротовими мережами» можна за посиланнями у вікні «Центр управління мережами і загальним доступом» (мал. 6).

  Примітка: Якщо в «Центрі управління мережами і загальним доступом» немає посилання «Керування бездротовими мережами», клацніть посилання «Зміна параметрів адаптера» (Change adapter settings) і переконайтеся, що на портативному комп'ютері або ноутбуці є адаптер бездротової мережі, тобто відображається чи він у папці «Мережеві підключення» (Network Connections) бездротове підключення і чи включений. Якщо адаптер бездротової мережі відображається в папці «Мережеві підключення», переконайтеся, що ви встановили останню версію драйвера, що підтримує Windows 7.
  У діалоговому вікні «Керування бездротовими мережами» можна додати нову бездротову мережу, видалити бездротову мережу, отримати доступ до властивостей адаптера бездротової мережі, а також вибрати тип профілю для нових бездротових мереж (застосовується до всіх користувачів або поточному користувачу).
  Щоб вручну додати бездротову мережу, натисніть кнопку «Додати» (Add) - відкриється майстер ручного підключення до бездротової мережі, який допоможе створити профіль звичайної бездротової мережі або мережі «комп'ютер-комп'ютер» рис. 7).

  Щоб створити профіль звичайної бездротової мережі виберіть «Створити профіль мережі вручну» (Manually create a network profile). Щоб створити профіль бездротової мережі «комп'ютер-комп'ютер», «Створити мережу «комп'ютер-комп'ютер»» (Create an ad hoc network).
  Щоб переглянути або змінити властивості бездротової мережі в списку, двічі клацніть її ім'я в діалоговому вікні «Керування бездротовими мережами» (Manage wireless networks). Windows 7 відображає діалогове вікно, показане на рис. 8.

  На вкладці «Підключення» (Connection) можна переглянути ім'я бездротової мережі, SSID, тип мережі (точка доступу або мережа «комп'ютер-комп'ютер»), а також доступность.Можно також налаштувати наступні властивості:
  автоматично Підключатися, якщо мережа в радіусі дії (Connect automatically when the network is in range);
  Підключатися до основної мережі, якщо вона є (Connect to a more preferred network if available) - визначає, чи буде Windows 7 автоматично відключатися від даної бездротової мережі, якщо у межах досяжності з'явиться більше підхожий мережу;
  Підключатися, навіть якщо мережа не веде мовлення свого імені (SSID) (Connect even if the network is not broadcasting its name (SSID)).
  Клацніть посилання «Скопіювати цей мережевий профіль на usb-пристрій флеш-пам'яті» (Copy this network profile to a USB flash drive) відкриє майстер копіювання параметрів мережі, який запише профіль на носій. Після цього можна використовувати цей пристрій для автоматизації налаштування профілю бездротової мережі на інших комп'ютерах. На рис показана вкладка «Безпека» (Security).

  На вкладці «Безпека», можна вказати наступні типи забезпечення безпеки:Без перевірки автентичності (Open) (No authentication (Open));
  Спільна перевірка достовірності або спільно використовується ключ (Shared or Shared key authentication) (Вкладка «Безпека» - Єдине місце, де можна налаштувати спільно використовується ключ, тому що його використання вкрай не рекомендується);
  WPA2-особисте;
  WPA - особисте;
  WPA2-підприємство;
  WPA - підприємство;
  Стандарт 802.1x.
  залежно від вибраного типу безпеки можна або настроїти мережний ключ безпеки або встановити і налаштувати спосіб перевірки автентичності мережі. Якщо вибрати «WPA-підприємство», «WPA2-підприємство» або «802.1x» в якості типу захисту,необхідно виконати наступну налаштування (як показано на попередньому малюнку):
  Виберіть метод автентифікації в мережі (Choose a network authentication method) -виберіть Select Extensible Authentication Protocol (EAP) в якості способу перевірки автентичності мережі і натисніть кнопку «Параметри» (Settings), щоб налаштувати тип EAP;
  Запам'ятовувати мої облікові дані для цього підключення при кожному вході в систему (Remember my credentials for this connection each time I’m logged on) - вказує, що при виході користувача його облікові дані не видаляються з реєстру. Якщо зняти прапорець, то при наступному вході користувача в систему, він отримає запит на введення облікових даних (ім'я користувача і пароль).
  Якщо задати використання типу безпеки «WPA-особисте» або «WPA2-особисте», або безпеку без перевірки автентичності (Open) або спільну перевірку справжності з шифрування WEP, то необхідно настроїти мережний ключ безпеки, як показано на мал. 10.

  Якщо вибрати тип безпеки «WPA-підприємство», «WPA2 - підприємство» або «WPA2-особисте», то можна також налаштувати додаткові параметри. На рис. 11 показано діалогове вікно «Додаткові параметри» (Advanced settings) для типу безпеки «WPA2-підприємство».

  На вкладці «параметри 802.1X» (802.1X settings) можна вказати режим перевірки автентичності («користувача або комп'ютера», «комп'ютера», «користувача» або «анонімний користувач»), зберегти набір облікових даних для автентифікації користувачів і видалити облікові дані всіх користувачів.
  Однократна реєстрація (Single Sign-On - SSO) дозволяє налаштувати автентифікацію 802.1Х при вході користувача в систему і інтегрувати вхід користувача в систему і дані перевірки користувача 802.1X у вікні входу в Windows. Для отримання додаткових відомостей про настройки SSO зверніться до статті Wireless Group Policy Settings for Windows Vista, яка вийшла у рубриці «Кабельник» в квітні 2007 р. На рис. 12 показана вкладка для налаштування 802.11.

  В розділі «Швидке переміщення» можна налаштувати параметри кешування парних основних ключів (Pairwise Master Key - PMK) і попередню перевірку справжності. Для отримання додаткових відомостей про настройки швидкого переміщення зверніться до статті Настройки групової політики бездротового зв'язку в Windows Vista, яка вийшла у рубриці «Кабельник» в квітні 2007 р.
  Примітка: при виборі типу безпеки «WPA-підприємство» у діалоговому вікні додаткові параметри 802.11 немає вкладки «Налаштування».
  Прапорець «Включити для цієї мережі режим сумісності з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS)» (Enable Federal Information Processing Standards (FIPS) compliance for this network) дозволяє вказати, чи слід виконувати шифрування AES в режимі перевірки автентичності FIPS 140-2. Стандарт FIPS 140-2 являє собою державний стандарт комп'ютерної безпеки в США, який визначає вимоги до розробки і реалізації криптографічних модулів. Windows 7 сертифікована за стандартом FIPS 140-2. Коли режим перевірки сертифікації FIPS 140-2 ввімкнуто, Windows 7 шифрує засобами AES програмним шляхом, а не покладається на адаптер бездротової мережі. Цей параметр з'являється тільки при виборі способу перевірки автентичності «WPA2-підприємство» або «WPA2 - особисте» на вкладці «Безпека».
  Нешироковещательные бездротові мережі
  Нешироковещательные бездротові мережі не передають своє ім'я мережі, або SSID. Можна налаштувати точку доступу нешироковещательной бездротової мережі відправляти для посилки сигнальний кадр з SSID рівним NULL. Нешироковещательные бездротові мережі також називають прихованими бездротовими мережами.
  Windows 7 бездротові мережі можна налаштувати як широкомовної або нешироковещательной. Комп'ютер під керуванням Windows 7 буде намагатися підключитися до бездротової мережі в порядку списку бажаних мереж незалежно від того, до якого з цих двох типів вони відносяться. Крім того, нешироковещательные мережі відображаються останніми в списку доступних мереж під ім'ям «Інші мережі» (Other Network). На рис. 13 наведено приклад.

  При підключенні до мережі Windows 7 запропонує ввести ім'я бездротової мережі (SSID). На рис. 14 наведено приклад.

  Автор: Джозеф Дейвіс (Joseph Davies) - провідний технічний письменник у групі команди технічних письменників по темі мереж в Microsoft Windows. Він є автором і співавтором декількох книг, надрукованих у видавництві Microsoft Press, в числі яких «Windows Server 2008 Networking and Network Access Protection (NAP)», «Understanding IPv6, Second Edition» і «Windows Server 2008 TCP/IP Protocols and Services».

  Комментировать

  осталось 1185 символов
  пользователи оставили 0 комментариев , вы можете свернуть их
  • Регистрация
  • Вход
  Ваш комментарий сохранен, но пока скрыт.
  Войдите или зарегистрируйтесь для того, чтобы Ваш комментарий стал видимым для всех.
  Код с картинки
  Я согласен
  Код с картинки
    Забыли пароль?
  ×

  Напоминание пароля

  Хотите зарегистрироваться?
  За сутки посетители оставили 907 записей в блогах и 9783 комментария.
  Зарегистрировалось 43 новых макспаркеров. Теперь нас 5017342.